Produkty
Novinky
Testy
E-shop
Artists
Podpora a servis
Testy -> Mini-recenze

Vic Firth Earplugs - test Martina Vajgla

08.04.2014

Vic Firth Earplugs - test Martina Vajgla

Tlumící špunty Vic Firth tlumí na rozdíl od běžných protihlukových ochran frekvenční spektrum vyrovnaně. To znamená, že se nestane při použití špuntů, že by se změnila barevnost zvuku sady, tak, jak ji známe bez špuntů. Pouze se celkově ztiší hluková hladina (výrobcem je uvedeno, že o cca 20 db).

  Špunty mají několik praktických "vychytávek", především spojovací šňůrku, takže se nestane, že bychom je třeba na zkoušce museli mezi písněmi někam odkládat a následně ztratit...). Další praktickou věcí je malé plastové pouzdro, které se vejde snadno do kapsy a ochrání špunty před poškozením, nebo zašpiněním.


  V uších drží velmi dobře, čemuž napomáhá systém jakési trojité blány, která se rozšiřuje směrem k vnější straně zvukovodu. Špunty mají tyčkové úchyty, kterými je možné snadno špunty vyjímat a vracet do ucha, aniž bychom museli manipulovat přímo s vnitřními částmi tlumítek. Osobně mi špunty Vic Firth velmi vyhovují, uvítal bych možná ještě větší decibelový útlum, ale zkoušel jsem verzi Regular, u verze Large předpokládám posílení tohoto typu vlastností.

 

http://www.3dmusic.cz/katalog/29109-vicearplugr

 

http://www.vicfirth.com/products/headphones.php


Autor: Martin Vajgl - www.martinvajgl.cz

<< Zpět