Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.3dmusic.cz/www/function.php on line 48
Honza
Produkty
Novinky
Testy
E-shop
Artists
Podpora a servis
Artists -> Ibanez -> Honza KIRK Běhunek

Honza

Honza

 

Honza, přezdívaný Kirk, se narodil v malé vesničce Doudleby u Českých Budějovic. Od šesti let hrál profesionálně hokej. V patnácti letech musel s hokejem ze zdravotních důvodů přestat a začal se pomalu učit hrát na kytaru. Pochází z hudební rodiny (otec hrál na housle a matka výborně zpívá), tak to nebyl na tak pozdní začátek až takový problém. Začal navštěvovat hodiny klasické kytary. Největším zlomem v jeho hře bylo, když viděl hru kytaristy Guy Mann Duda (ex-Alice Cooper) a mohl se od něj učit. Prošel několika kapelami (první kapelou byla roku 1987 Stress a Gepard), podílel se na mnoha projektech jako hráč i producent. Natáčí různé reklamní spoty pro TV Gimi.

V roce 1991 začíná Honza natáčet CD a klipy a spolupracovat s Petrem Jandou (Olympic). Roku 1992 natáčí první CD se skupinou Exekutor - Symphony Of Death, další skupinou je Whitelight - Suverén s Petrem Kolářem(1994).

Od roku 1995 hraje Honza s instrumentálním triem Seven, se kterým odehraje průměrně 80-90 koncertů ročně nejen v Čechách, ale také v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku, Švýcarsku. Se Seven v roce 1996 natočil první instrumentální CD Blue Angels, roku 2000 Crying World, roku 2001 Entice From Sea, dále Chamber Metal (toto CD jen pro USA), kompilace - Jižní sprcha. Roku 2004 Sevens, v roce 2005 vydávají Best of  k desetiletému výročí vzniku.

Zajímavostí je, že  Honza používá již od roku 1990 sedmistrunnou kytaru, což dnes už není nijak zvláštní, ale hlavně ji ovládá naprosto excelentně, na vystoupení pro zpestření používá též aku vrtačku a smyčec. Klade velký důraz na osobitost zpěvu, a proto po odchodu Petra Koláře (Whitelight) hraje  instrumentálně, přesto neustále hledá zpěváka a spolupracuje s různými hosty. V hudbě, kterou vytváří, se mísí mnoho hudebních stylů od jazzu až po heavy metal a to se odráží na  pestrosti skladeb, které tak mají velmi nosné melodie a náročné kompozice. Honza natočil osm videoklipů, které jsou hrány nejen v české TV, ale zásluhou Doro Pesch i v MTV atd.. Nyní v Seven s Honzou hrají mladí a excelentní hráči: na kytaru a baskytaru Martin Przeczek a na bicí nástroje Lukáš Kuneš.

Honza též dává soukromé lekce kytarové výuky a přednáší na různých seminářích a dělá kytarové workshopy (Muzika, Huvel, Frankfurt Musik Messe, Musik Messe Read atd.). Pracoval jako firemní hráč amerických zesilovačů Rivera, kde se střídal a hrál s D. Williams (M. Jackson) a jamoval s T. Stevens (S. Vai)T. Bozziem (S. Vai, F. Zappa). Účastnil se konkurzu skupiny Limp Bizkit, kde skončil z několika tisíců hráčů mezi deseti, manažer skupiny Limp Bizkit se velmi pochvalně vyjadřuje o jeho technice a používaných melodiích, díky němu má Honza na americkém serveru MP3com vlastní stránky. Měl spolupracovat se salzburskou „rakouskou“ filharmonií, bohužel spolupráce kvůli nemoci nebyla uskutečněna. Dále spolupracoval s českým výrobcem zesilovačů George Denis. Od roku 2000 je firemním hráčem anglické firmy Laney, výrobce zesilovačů (najdete ho na www.laney.co.uk) a americké M.Boogie, od roku 2002 spolupracuje s japonskou kytarovou firmou Ibanez (www.ibanez.com) a od roku 2005 s českou kytarovou firmou Fokus. Hrál v Lucerně s Czech Big Bandem, který doprovází mnoho předních českých interpretů (K. Gott, H. Vondráčková atd.). Předskakoval před kapelami HelloweenMasterplanRageGama RayScorpions atd. Protože je považován za kytarového experta, píše též do odborných hudebních časopisů a je vyhledáván jako studiový hráč. Účinkoval na mnoha charitativních akcích (dětské domovy, povodně, postižené děti, psí útulky atd.). Podílel se na hudbě k filmu v režii M.Dobeše Shocking Hazard.

Honza spolupracuje s německou heavy metalovou královnou Doro Pesch (ex Warlock), společně odehráli několik koncertů. V roce 2004 s Doro pracovali na společných písní na CD Sevens. Honza má produkovat a podílet se na jejím CD. Též spolupracuje s Blazem Bayleym (ex Iron Maiden), se kterým také koncertoval a je připravena další spolupráce. Kirk byl v roce 2004 ex Maidenem požádán o odehrání celosvětového turné s jeho kapelou, bohužel ale na poslední chvíli bylo turné zrušeno. V březnu a dubnu roku 2005 odehrál s kapelou Seven k desetiletému výročí propagační a velmi úspěšné turné jako host skupiny Arakain. Jako první rocková kapela hráli Seven v Sazka aréně pro pět tisíc lidí. Honza hrál na mnoha velkých letních festivalech. Na sklonku roku 2006/2007 natočili se Seven nové CD Light of Souls, kde hostují mimo jiné Kamil Střihavka a Honza Toužimský, křest tohoto CD chystají na podzim roku 2007 a jeho kmotry by měli být Glen Hughes (ex Deep Purple) nebo Steven Tyler (Aerosmith). Záleží na tom, kdo přijme pozvání a nebude časově vytížený. Od začátku roku 2007 spolupracuje Honza s Láďou Křížkem a jeho kapelou Kreyson, se kterým natočil DVD live. Na začátku roku 2008, připravuje 20. písní pro nové CD zpěvačkyDoro Pesch a nové CD Seven.V polovině roku přišel do kapely nový člen Jiří Komberec, který se stal zpěvákem a dalším členem Seven, po dlouhých letech v triu, jedou turné s Uriah Heep a odehráli vynikající koncert v Moskvě, kde se plánuje další spolupráce a koncerty. Na konci roku hrál na mega koncertu 25. let Doro Pesh v Rocku, po boku Tarja (Nightwish)B.Blitz (Overkill)R.SchenkerK.Maine (Scorpions)D.Warrel (Nevermore)Edgy a mnoho dalších hvězd.V březnu 2009 vychází nové kompletně zpívané CD Seven Deadly Sins. K tomuto CD odehrál velké turné, jako host s ním hrál Victor Smolski (Rage). Též v roce 2009 doprovází s kapelou Seven i Jiřího Zonygu. Dále jsou naplánované koncerty v Moskvě, Petrohradu a čeká ho mnoho dalších aktivit, včetně workshopů.

 

www.sevencz.com 

www.honzakirkbehunek.cz


 

<< Zpět