Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.3dmusic.cz/www/function.php on line 48
Petr Novotny 3D Music s.r.o.
Produkty
Novinky
Testy
E-shop
Artists
Podpora a servis
Artists -> La Bella -> Petr Novotný

Petr Novotny

Petr Novotný, nar. 1958

V okamžiku, kdy jsem v roce 1979 na vojně poprvé zblízka slyšel 152mm samohybnou kanónovou houfnici, jsem si uvědomil, že 1. chci okamžitě dezertovat, 2. se mi líbí hluboké zvuky, pokud mají přiměřenou intenzitu. Po propuštění z armády jsem si koupil první basu a dodneška jsem si za to vděčný. To si nikdy nezapomenu.

Prošel jsem řadou kapel, hlavně tzv. akustických, mezi těmi neakustickými nejraději vzpomínám na píseckou Cohibu. Od roku 1994 hraju v kapele Žalman & Spol., ve volném čase pomáhám vyrábět hudební konzervy jiným umělcům, ať už na režisérské židli nebo jako studiový muzikant. Podílel jsem se na vzniku nejméně padesáti alb, mezi nejcennější úlovky patří CD Jiřího Smrže Poslední láska (hudební cena Anděl 2005) a CD Návod ke čtení manuálu Ondry Ládka (XindlX, nominace na cenu Anděl 2008) - tam jsem ale nahrával klávesy. Jako aranžér pravidelně spolupracuju se smyčcovým kvartetem Apollon.

Velkou úlevu pro mne znamenalo zjištění, že nikdy nebudu Bass Hero a že je tedy zbytečné, abych 11 hodin denně cvičil, když venku svítí sluníčko. Brzy jsem vystoupil z "klubu hledačů pravého zvuku", protože mi došlo, že důležitější, než poslední model 24ti bitového simulátoru s 256ti uživatelskými presety, je řetězec srdce - hlava - ruka - struna. A že dva dobře mířené tóny zasáhnou cíl spolehlivěji, než rychlá dávka vystřelená naslepo.

Nejraději hraju na bezpražec Neuser - je to poctivá ruční práce ještě z doby, než firma přesídlila do Finska. Vyzkoušeli jsme spolu nejrůznější značky strun a současnými favority jsou La Bella M40B, protože jsou rychlé, přesné, sqěle ladí a krásně mňoukají. Díky ocelovému jádru mají i přiměřenou výdrž.

Oblíbení basisti:
- Victor Lemonte Wooten, který, přestože není z naší planety, se tu poměrně hladce zabydlel
- Tony Levin, který toho tolik dokázal, přestože je Blíženec
- z domácích třeba Tomáš Vunderle, alias Tomas Koudelka, kterému jsem před pár lety ukazoval, kde je na base dé a dnes je z něj Bass Hero, protože se pro to rozhodl

Moje basistické heslo: Groove je nejlepší kuchař

http://www.zalman.cz/