Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.3dmusic.cz/www/function.php on line 48
Miloš Meier Aquarian, Martin Vajgl Aquarian, Lukáš Doksanský , Josef Cigánek, Václav Zima 3D Music s.r.o.
Produkty
Novinky
Testy
E-shop
Artists
Podpora a servis
Artists -> Aquarian -> Josef Cigánek

16.02.2016

Josef Cigánek

Josef Cigánek
Josef Cigánek se narodil 24. 7. 1971 v Bučovicích. Na bicí hraje už od svých šesti let. Začínal v LŠU Bučovice, později absolvoval brněnskou konzervatoř a pokračoval na JAMU v Brně, nicméně studium záhy přerušil a už se k němu nevrátil. Na vině bylo, jak jinak, aktivní muzicírování a z něj vyplývající nedostatek času.
 
V té době (byl to školní rok 1992-93) Pepa hrál s legendárním brněnským heavymetalovým souborem Titanic. S ním si definitivně udělal jméno ve zdejší hudební branži, ovšem Titanic zdaleka nebyla jeho první skupina. Už v roce 1990 se podílel na natáčení kompilace Detonation, a to hned se dvěma kapelami – Velká Morava a Černá Hora. 
 
V Titaniku, což byla bezesporu velká nejen muzikantská, ale i jaksi profesionální škola, Pepa skončil v roce 1994 a následovala další „škola“: tři roky námezdního hraní v Německu. V sedmadevadesátém se však na chvíli vrací k Titaniku a zároveň točí u Miloše Doda Doležala album s reaktivovanou Černou Horou. Pepovo bubenické umění Doda natolik zaujalo, že mu nabídl místo ve své doprovodné skupině. V této době se Pepa definitivně – a právem – přiřazuje k nejrespektovanějším rockovým bubeníkům u nás. Souběžně s Doležalem je členem seskupení Wayn a přijímá též lano od špičky slovenské hudební scény – populárního Teamu. 
 
Následuje působení ve skupinách Krucipüsk, Georgen, Tango, Vajnot, Törr (tam jen jako výpomoc), Grizzly a Aleš Brichta Band. Jak vidno, neustále se rozšiřuje stylový záběr, který je Pepa schopen svým uměním pokrýt. Jeho všestrannost dokazuje například i to, že na jedné straně v roce 2000 nabubnoval coby host jedno album brutálního deathmetalového spolku Melancholy Pessimism, na straně druhé ještě nedávno působil třeba v jazz/bluesových kapelách Tonny Blues Band a Roman Pokorný & Blue Box Heroes... Už dávno není jen rocker, ale když na to přijde, pořád to umí řádně bigbítově rozjet, což nadále dokazuje zejména ve Walda Gangu. Kromě toho je Pepa momentálně členem skupiny zpěváka Michala Davida, formace Fabrica Atomica doprovázející písničkáře Oskara Petra a oddechové partičky Míchačky betonu. A o jeho stále se zvyšujících muzikantských kvalitách netřeba ani na chvilku pochybovat.
 
V roce 2009 je přizván do projektu mezinárodně známého zpěváka Karla Gotta. Ve vyprodané O2 aréně v Praze je pořízena DVD a CD nahrávka "Karel Gott - 70 let." Po celý rok natáčí TV reality talk show se světoznámým fotografem Janem Saudkem, natáčí DVD a CD s další hvězdou  české pop scény - Helenou Vondráčkovou v Lucerně 2008.
 
Rok poté opět vyprodaná  O2 Aréna,  tentokrát se zpěvákem, hitmakerem a muzikálovým autorem Michalem Davidem, opět se záznamem na DVD. Koncertuje také s pop muzikálovou zpěvačkou Leonou Machálkovou, power metalovou kapelou Silent Session, objevuje se i s Roman Dragoun Rock Bandem a s rockovou kapelou T4. S prog rockovým kytaristou Gueorgui Entchevem komponuje a nahrává své první sólo CD které vyšlo v roce 2011.
 
V současné době se intenzivně věnuje svému novému sólovému koncertnímu programu s názvem CLASSIC JAM.