Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/doc/www.3dmusic.cz/www/function.php on line 48
Ivan Timko, Roman Vrána, Richard Scheufler, Firemní hráči TAMA, Lukáš Kuneš 3D Music s.r.o.
Produkty
Novinky
Testy
E-shop
Artists
Podpora a servis
Artists -> Tama -> Lukáš Kuneš

09.06.2010

Lukáš Kuneš

Lukáš Kuneš

      Narodil jsem se 3.12.1985. Žiju ve Vodňanech, kde se odehrály i mé bubenické začátky. K soupravě mě posadil táta, asi tak ve dvanácti. Dva roky jsem chodil na soukromé hodiny k panu Pavelkovi, učiteli ZUŠ. Ještě na základce jsem stihl objíždět jihočeské taneční zábavy s jednou místní opilecko-rockovou kapelou, ale i to byla jistá zkušenost.

      S příchodem na SŠ do Českých Budějovic jsem poznal Radima Pígla, který se svým pojetím hry stal mým tehdejším vzorem a jako žák pana profesora Veselého , mi několik let dával hodiny a předával praktické zkušenosti, čehož si dodnes velmi vážím. V té době jsem se začal rozkoukávat v Českých Budějovích a nastoupil do kapely Untamed.  S ní a ještě s vodňanskými skupinami Neith a svou první skutečnou srdcovkou Scimb jsem nabral i první studiové zkušenosti. V dalším období jsem absolvoval několik pro mě nesmírně obohacujících konzultací u Romana Lomtadzeho a Miloše Meiera, které doplňuji videoškolami od svých zahraničních oblíbenců, jako: Deen Castronovo, Mike Portnoy, Ray Luzier, Thomas Lang, Tony Royster Jr., Carter Beauford a mnoho dalších.. Tento  na první pohled široký záběr není náhodný, snažím se být nerozpoznatelný, pokouším se to nějak ideálně propojit a…pokud možno, přidat něco málo svého ksichtu. Získané zkušenosti jsem využil při svém působení ve skupině Method9 a při nahrávání jejího jediného alba. Tato kapela se s příchodem zpěvačky přejmenovala na Dark Season a nahráli jsme třískladbové demo. Jako dobrý kontrast jsem v tu dobu bral své odskočení  k naprosto odlišnému stylu a jako studiový hráč se podílel na albu poprockového projektu Memphis Belle.

      V roce 2007 jsem nastoupil do skupiny Seven a troufám si tvrdit, že jsem měl to štěstí a trefil se zřejmě do vrcholného období, kdy tato kapela hojně koncertovala v zahraničí, měl jsem tu čest zahrát si s takovými osobnostmi, jako je Victor Smolski, Blaze Bayley, Petr Janda, Jirka Zonyga, Petr Kolář a další. Tehdy jsem nasbíral haldu zkušeností, kladných i záporných, ale všechny se hodí.

      V současné době hraji v progresivní kapele Rooms Of Silence a melodic/deathmetalové  kapele All The Secrets Inside. Protože mám stálou potřebu hledat co nejzajímavější zvuk pro tyto rozmanité styly hudby, vyzkoušel jsem mnoho značek, mnoha různých konfigurací, od středních po nejvyšší řady a v současné době hraji na TAMA Starclassic. Velkou ctí bylo pro mě oslovení firmou 3DMusic a zařazení mezi firemní hráče značek TAMA a VIC FIRTH pro Českou republiku.

 

  

Rooms Of Silence  - http://bandzone.cz/_81314

                           -  https://www.facebook.com/pages/Rooms-Of-Silence/288776461316528?fref=ts

 

 

All The Secrets Inside - http://bandzone.cz/atsi

  - https://www.facebook.com/atsicz?fref=ts